ENGLISH
Sıkça Sorulan Sorular

Neden Studio Santral?

Studio Santral, ev sıcaklığında,otel  konforunda her türlü hizmetiyle ihtiyacın olan her şeyi sana sunuyor. İhtiyaçlarının ötesinde burası sadece 1-2 ay geçireceğin bir yer değil, hayatının gelecek 4 senesi unutulmaz tecrübeler yaşayacağın ikinci bir evin olacak.

Studio Santral’de odamı rezerve etmek için ne yapmalıyım?

Studio Santral’deki yerini ayırtmak için tek yapman gereken info@studiosantral.com adresine bir mail atmak!

 

Bize göndereceğin mailde aşağıdaki bilgilerin kesinlikle bulunması gereklidir;

a) Konu hanesine adın-soyadın,

b) Okuduğun bölüm ve rezervasyon yapmak istediğin oda türü,

c) Nüfus kağıdının taralı kopyası/resmi,

d) Son olarak aşağıdaki banka hesaplarından birine 1.500-TL. rezervasyon ücreti/cayma akçesi/depozito yatırıp dekontunu maile eklemen gerekmektedir.

 

Yukarıdaki yazılı olan belgeleri hazırlayıp bize mail ile gönderdiğin takdirde Studio Santral’e rezervasyon işlemlerin tamamlanmış olacaktır.

 

Mail ve rezervasyon ücreti bize ulaştıktan sonra, 48 saat içinde rezervasyonunun yapıldığı ve yerinin ayrıldığına dair bir teyit maili atılacaktır. 

 

*Rezervasyon ücreti 1 Eylül’den sonra yapılan iptallerde iade edilmemektedir.

 

Rezervasyon ücreti olarak belirlenen 1.500-TL. tutarındaki bedel şarta bağlı cayma akçesi veya Studio Santral Öğrenci Sözleşmesi’nin depozito bedeli niteliğindedir.

 

a. Rezervasyon yaptıran öğrencilerin, 1 Eylül öncesine kadar rezervasyonlarını iptal etmesi halinde 1.500-TL. tutarındaki rezervasyon ücreti Studio Santral tarafından iade edilecektir.

 

b. Kayıt aşamasına geçilip, Studio Santral Sözleşmesi imzalanması ve ödeme yapılması durumunda rezervasyon bedeli Studio Santral Öğrenci Sözleşmesi uyarınca depozito bedeli olarak kabul edilecektir.

 

c. 1 Eylül öncesinde rezervasyonunu iptal etmeyen ve kayıt yaptırmayan öğrencilerden alınan rezervasyon bedeli cayma akçesi niteliğinde olup Studio Santral tarafından iade edilmeyecektir.

 

Studio Santral Banka Hesapları:

Alıcı Adı: Silahtarağa Gayrimenkul Yatırım A.Ş.

Alıcı Adresi: Mim Kemal Öke Caddesi Lal Apartmanı No:23/5 Şişli – İstanbul

 

Denizbank Avrupa bir Özel Bankacılık Merk. Şb.

Hesap No: 4680-7544524-351

Iban no : TR83 0013 4000 0075 4452 4000 01

 

Akbank  Gayrettepe Ticari Şb.

Hesap No: 0040684

Iban No: TR61 0004 6007 8988 8000 0406 84

Vakıfbank Esentepe Şb.

Hesap No: 2427903

Iban No: TR89 0001 5001 5800 7302 4279 03

Rezervasyon yaptırmadan önce gelip tesisi görmem mümkün mü?

Tabii ki, info@studiosantral.com’a bilgilerini yolla biz de seni arayalım!

Fiyata neler dahil?

Studio Santral oda fiyatlarına; elektrik, su, ısıtma/soğutma, yüksek hızda internet, teknik destek, mutfak kullanımı, çalışma salonları, TV/oyun odası, haftada bir defa olmak üzere oda temizliği, iki haftada bir çarşaf değişimi, resepsiyon, çöp toplama, posta ve 7/24 güvenlik dahildir.

Studio Santral’in öğrenci kapasitesi ne kadardır?

Studio Santral’de 1 , 3 ve 4  kişilik 150 odada 300 öğrenci konaklayabilir.

Odamda ihtiyacım olan her şey var mı?

Studio Santral’e gelirken yanında sadece bavulunu getirmen yeterlidir. Odalarda yatak, çalışma masası, sandalye, gardırop ve değerli eşyalar için kişisel kasalar vardır. Odada yalnız kalmıyorsan oturma alanı ve banyoyu oda arkadaşınla paylaşman gerekir. 

Bavuluma neler koymalıyım?

Özel eşyalar, kıyafet, saç kurutma makinesi, elektrikli traş makinesi, havlu, bornoz gibi kişisel banyo ve yatak malzemelerini ayrıca sabun, şampuan, duş jeli, deterjan ve tuvalet kağıdı gibi kişisel bakım ve temizlik ürünlerini senin getirmen gerekir.

Ödememi nasıl yapabilirim?

Ödemeni havale ile peşin ya da kredi kartı ile (peşin yada taksit) yapabilirsin.

Oda tipleri neler? Kendim seçim yapabiliyor muyum?

1 , 3 ve 4 kişilik olarak tasarlanan odalarımız; Standart ve Bahçe Tipi olarak ikiye ayrılmıştır. Web sitesinden oda tiplerinin bilgi ve fotoğraflarına ulaşabilirsin. Daha fazla detay istersen info@studiosantral.com’a mail atıp bilgi alabilirsin. Rezervasyon döneminde yerimiz olduğu takdirde istediğin oda tipini seçebilirsin.

Yurdunuza başvuru yaparken oda arkadaşımı seçebilir miyim?


Yurt kayıtlarını birlikte yaptığınız takdirde oda arkadaşınızı seçme imkanınız olabilir. Yurtlara yerleştikten sonra Studio Santral’e dilekçe vermek suretiyle imkan dahilinde yardımcı olunur.

Rezervasyonlar için iptal süresi ve cezası nedir?

Giriş tarihinden; 60 gün öncesine kadar yapılan iptallerde herhangi bir iptal ücreti alınmaz. Sonra yapılan iptallerde veya anlaşılmış olan çıkış tarihinden önce yapılan çıkışlarda, geri kalan süreye ait tüm toplam konaklama bedeli iptal ücreti olarak fatura edilir.

İptal ettiğim rezervasyon için iade prosedürü nasıldır?

Herhangi bir ücret iadesi durumu, yukarıda belirtilen iptal şartlarına bağlı olarak belirlenir. Ücret iadesi için uygulanacak ödeme yöntemi, ödeme için kullanmış olduğun yöntem ile aynı olur. 

Giriş yaptıktan sonra oda değişikliği yapabilir miyim?

Her oda değişikliği talebi bireysel olarak ve odanın uygunluk durumuna bağlı olarak değerlendirilir. Bu tip bir isteğin olduğunda başvuru dilekçesi doldurup, uygunluğa göre başka odaya transfer olma imkanın olabilir. Oda değişikliğinden doğan fiyat farkı, konaklama süresine orantılı olarak hesaplanır ve değişiklik tarihinden itibaren geçerlidir. 

Oda temizliğini kim yapıyor?

Kat görevlileri, her gün ortak alanları, haftada bir defa odaları temizler. İki hafta da bir çarşaf değişimi yapılacaktır.

Odamda teknik bir sorun olduğunda kimi arayacağım?

Tüm arızaları resepsiyona bildirebilirsin. Ayrıca, web sitesinde sana sağlanan üyelik bölümündeki “Teknik Servis Arıza Formunu” da doldurabilirsin.

Çamaşırhaneyi nasıl kullanabilirim?

Yurdumuzdaki çamaşırhane B1 katında bulunmaktadır. Burada çamaşırlarını yıkayıp, ütüleyebilir ya da istersen ücretli özel çamaşır yıkatma servisimizden yararlanabilirsin.

7/24 güvenlik var mı?

Studio Santral yurdumuz 24 saat güvenlik görevlileri ve kapalı devre kamera sistemi ile izlenmektedir.

Revir bulunmakta mıdır?

Evet, yurdumuzda 24 saat açık revirimiz bulunmaktadır. Ayrıca sadece Studio Santral'lilere özel ücretsiz ambulans hizmeti de bulunur.

Evcil hayvan getirebilir miyim?

Ne yazık ki, Studio Santral’de evcil hayvan barındırmak yasaktır.

Arkadaşlarım bende kalabilir mi?

Studio Santral'in günlük ziyaretçi limiti iki kişidir. 08:00 - 23:30 saatleri arasında Studio Santral’e iki arkadaşınızı getirebilirsiniz. Bu saatler dışında yurda dışarıdan giriş çıkış veya konaklama kesinlikle yasaktır.

Yemek yapabileceğim bir yer var mı?

Evet, ortak mutfak alanlarını kullanabilirsin. Mutfaklar, basit ve pratik yemek pişirme amacı ile tasarlanmıştır. Mutfakların kullanımı sırasında size verilen el kitapçığını dikkatlice okumanızı ve sizden sonraki mutfağı kullanan arkadaşlar için de hijyen kuralları çerçevesinde hareket etmenizi rica ederiz.

Elektrik, su gibi faturaları ben mi ödeyeceğim?

Hayır; elektrik, su, ısıtma ve soğutma giderleri oda fiyatına dahildir.

İçeride sigara içilebilir miyim?

Studio Santral binaları içindeki odalarda ve tüm kapalı alanlarda sigara ve diğer tütün ürünleri kullanımı 4207 no’lu yasa gereği yasaktır. Kural ihlalinde yasanın gerektirdiği yaptırımlar ve el kitapçığında yazanlar uygulanır.

Studio Santral’e 24 saat giriş yapabilir miyim? Studio Santral’e giriş çıkışlarımda kontrol olacak mı?

Studio Santral’de herhangi bir giriş çıkış saat kısıtlaması yoktur. Yurda kaydolduğunuzda size vereceğimiz elektronik kartlar ile binaya ve  odalara girişinizi sağlayacaksınız.

Odamda kullanmadığım eşyalarımı tutabileceğim bir yer var mı?

Evet, Studio Santral’de yıllık kirayalabileceğin depo alanları bulunmaktadır. Bu depolar küçük ve büyük olarak iki tiptedir. Depolar hakkında daha detaylı bilgiyi resepsiyondan alabilirsiniz.

Studio Santral’de alışveriş yapabileceğim yerler var mı?

Evet, ortak alanımızda marketimiz bulunmaktadır.

Kafeye dışarıdan arkadaşlarım gelebilir mi?

Evet, Studio Santral’in girişlerinde yer alan kafeler dışarıya açıktır. Ayrıca -1 katında bulunan ortak alanlara da ziyaretçileriniz  gelebilir.

Hızlı internet var mı?

Studio Santral’ın her yerinde kablosuz Fiber ile yüksek hızda internet bağlantısına sahipsiniz. Dilerseniz diğer internet opsiyonları hakkında da detaylı bilgiyi resepsiyondan alabilirsiniz.

Studio Santral’e ne zaman giriş yapıp ne zaman çıkabilirim?

Yurdumuz 1 Eylül-30 Haziran ve 1 Temmuz-30 Ağustos tarihlerinde iki dönem hizmet vermektedir. 

Dışarıdan yemek sipariş edebiliyor muyum?

Evet, yemek siparişi verdiğiniz takdirde, siparişiniz vardığında resepsiyon odanıza arayarak sizi bilgilendirecektir.

Odalarda telefon var mı?

Evet, odalardaki telefonlarınız ile dışarıdan arama alabiliyor, Studio Santral içindeki dilediğin arkadaşını oda numarasını girerek arayabiliyorsun. Ailen Studio Santral’ı aradığı takdirde vakit kaybetmeden oda numaranla sana ulaşabilir.

İstanbul Bilgi Üniversitesi ne kadar uzaklıkta?

Studio Santral’den İstanbul Bilgi Üniversitesi santralistanbul kampüsüne yürümek yalnızca 1 dakika!

Yurt ne zaman inşa edildi? Deprem Yönetmeliğine uygun mu?

Deprem Yönetmeliği’ne uygun olarak inşa edilen Studio Santral, Eylül 2014’te faaliyete geçecektir.  

Şehir merkezine ulaşım var mı?

Studio Santral’in hemen önünden geçen otobüs ve minibüslerle kolaylıkla şehir merkezine ulaşım sağlayabilceğin gibi, santralistanbul ‘dan kalkan servisleri de kullanabilirsin. 

Yaz tatili dönemlerinde yurtlarda kalabilir miyim?

Evet, yurdumuz olağanüstü durumlar olmadığı takdirde 365 gün açıktır. Kayıtlarımız yaz (1 Temmuz - 30 Ağustos) ve kış (1 Eylül – 30 Haziran) olmak üzere iki dönemliktir.

Oda temizliğini kendimiz mi yapmalıyız?


Oda temizliği hazırlanan programa göre temizlik elemanlarımız tarafından yapılmaktadır.

Yurda giriş çıkış saatleri var mı?

Studio Santral öğrencileri istedikleri zaman giriş çıkış yapabilirken ziyaretçiler yalnızca 08:00-23:30 saatleri arasında yurtta bulunabilirler.

Yurt yerleştirmesinde öncelik sırası nedir?


Studio Santral, içinde bulunulan yıl için yeni kayıt yaptırmış ve aileleri İstanbul dışında ikamet eden öğrenciler yurt yerleştirmelerinde önceliğe sahiptirler. Yurtlarımızda boş yer olması halinde aileleri İstanbul’da ikamet eden öğrencilerimiz de kampüse uzaklık sıralamasına göre yurda kabul edilebilmektedir.

Yurt oda, pencere, koridor ve diğer yerlere afiş, poster, duyuru resim v.s. asılabilir veya yazı yazılabilir mi?


Studio Santral’de yurt müdürünün onayı alınmadan herhangi bir duyuru veya afiş ve yazı asılmasına izin verilmemektedir.

Yurdunuz Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı bir yurt mu?Yurdumuz Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı ve yine onun denetimi ve kontrolündedir.

Studio Santral’den çıkarılırsam, sonraki dönemlerde yine girebilir miyim? 


Yurtlardan çıkartılan veya Yurt Kurallarına aykırı davranışları görülen öğrenciler, Yurt Komisyonu kararı ile bir daha yurtlara alınmayabilirler.

Okuldan uzaklaştırma cezası alan öğrenci yurtta kalabilir mi?

Okuldan ilişkisi kesilmediği sürece yurtta kalabilir.

Nereye park edebilirim?

Yurdumuzun önünde kısıtlı sayıda park adedi bulunmakla beraber, İstanbul Bilgi Üniversitesi’nin girişinde ve yurdumuzun yan tarafında otopark hizmeti bulunmaktadır.

Bizi Takip Edin